2 kwietnia w naszym przedszkolu  obchodziliśmy   Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu . Tego dnia dzieci i nauczyciele przedszkola „zaświecili na niebiesko” ubierając się na ten kolor. W tematykę obchodów wprowadziły dzieci filmy: „Amazing things Happen” i „Jedno pytanie, które zmieni twoje myślenie”- które ukazały codzienne życie osób dotkniętych autyzmem. Przedszkolaki rozmawiały o trudnościach, umiejętnościach i sposobach radzenia sobie w trudnej sytuacji tych osób. Dzieci dowiedziały się, że dla osób z autyzmem ważna jest przewidywalność i powtarzalność sytuacji. Poprzez doświadczenia sensoryczne mogły przenieść się do świata autyzmu i poczuć jak poszczególne zmysły zniekształcają odbiór rzeczywistości. Uwieńczeniem wspólnej zabawy było wykonanie pracy plastycznej „Niebieska dłoń dla mojego przyjaciela”.

Pszczółki

Poziomki

Elfiki

Jagódki

Biedronki