Dzieci z grupy “Elfików” w pierwszych dniach kwietnia założyły w swojej sali zielony ogródek. Każde dziecko miało okazję samodzielnie zasiać nasiona m.in pomidorów, papryki, fasoli, aksamitki, bazylii. Zadaniem przedszkolaków było zapewnienie roślinom odpowiednich warunków do wzrostu (woda, światło). Wszystkie doniczki zostały umieszczone na parapecie. Z dużym zainteresowaniem dzieci w kolejnych dniach obserwowały wzrost swoich roślin. Dzięki bezpośredniej obserwacji miały możliwość poznania cyklu rozwoju rośliny. Ponadto uczyły się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów. Na efekty nie trzeba było długo czekać!  Kącik przyrody jest dla dzieci doskonałym miejscem do prowadzenia badań, eksperymentów i obserwacji.