Drodzy Rodzice,

wytyczne dotyczące zachowania bezpiecznych i higienicznych warunków funkcjonowania przedszkoli i żłobków, wydane przez Głównego Inspektora Sanitarnego są bardzo restrykcyjne. Osoby kierujące placówkami oświatowymi wskazują, iż nie jest jeszcze bezpiecznie pod względem epidemicznym i wciąż mogą wystąpić zdarzenia, w których zdrowie i bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników przedszkola może być zagrożone.

Zdajemy sobie sprawę, że bez względu na to, jak bardzo kochacie swoje dzieci i troszczycie się o ich zdrowie, przedłużający się stan nieustannej domowej izolacji jest męczący zarówno dla Was, jak i waszych pociech. Dlatego już dziś rozpoczynamy działania, które mają jak najszybciej przygotować placówki na bezpieczne przyjęcie naszych dzieci.

Wypełniamy wszystkie wymogi sanitarne i zalecenia. Już dziś wiemy, że wskazany przez premiera termin 6 maja jest terminem nierealnym i w naszej ocenie niebezpiecznym. Obecnie nie jest możliwe zapewnienie odpowiedniej ilości środków ochrony osobistej, m.in. z powodu ograniczonej dostępności, co nie pozwoli na przygotowanie bezpiecznych warunków pracy personelu i opieki nad dziećmi. Nie możemy sobie pozwolić na pośpiech i przymykanie oczu na jakiekolwiek niedociągnięcia w zakresie wymogów bezpieczeństwa. Na bieżąco obserwujemy sytuacje epidemiczną w kraju i w naszym powiecie.

Po konsultacjach zdecydowałem, o zawieszeniu zajęć do 24 maja. Oznacza to, że przedszkola nie zostaną otwarte wcześniej niż 25 maja. Ostateczny termin będzie uzależniony od pełnego zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i pracowników.

                                                                                                                                                                               Adam Grzesiuk

                                                                                                                                                                        Wójt Gminy Puchaczów

Pismo w wersji PDF do pobrania: 

Zamknięcie przedszkoli