W piątek  30 kwietnia  we wszystkich grupach zajęcia poświęcone były świętom majowym: 1 maja- Święto Pracy, 2 maja- Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Święta te są okazją do przekazania dzieciom wartości patriotycznych takich jak: miłość do ojczyzny, poszanowanie symboli narodowych i pielęgnowanie tradycji. Przedszkolaki postawie na baczność zaśpiewały Mazurka Dąbrowskiego – Hymn Polski. Utrwaliły wygląd symboli narodowych – jak flaga biało-czerwona, godło Polski z białym orłem w koronie na czerwonej tarczy, te symbole podkreślają charakter, niezależność i dumę wszystkich Polaków. Każdy przedszkolak wie, że to one jednoczyły Polaków w trudnych historycznych chwilach w kraju i poza granicami.