Światowy Dzień Mycia Rąk to  święto obchodzone corocznie 15 października, ustanowione przez UNICEF  w 2008 roku. Celem obchodów jest uświadomienie społeczeństwu na świecie, jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami.

Przedszkolaki z Puchaczowa rozmawiały tego dnia o higienie osobistej, dowiedziały się jak przenoszą się bakterie i wirusy oraz w jaki sposób prawidłowo myć ręce. Nie obyło się oczywiście bez ćwiczeń praktycznych. W każdej sali powstał kącik według koncepcji Marii Montessori, który na chwilę zastąpił  łazienkę 🙂  Jego atrakcyjność sprzyjała nauce prawidłowego mycia rąk, a dzieci przy okazji tego święta zrealizowały pierwsze zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego “W świecie Montessori” jakim był właśnie stolik do mycia rąk.

Teraz każdy przedszkolak już wie, jak ważne dla zdrowia i życia jest mycie rąk 🙂

 

“Myszki”

“Pszczółki”

“Zajączki”

“Żabki”

“Sówki”