30 listopada odbyło się rozstrzygnięcie I Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno – Konstrukcyjnego „PRZEDSZKOLAK PRZYJACIELEM NATURY” organizowanego przez Przedszkole w Puchaczowie, nad którym Patronat Honorowy objęli Lubelski Kurator Oświaty – Teresa Misiuk i Wójt Gminy Puchaczów – Adam Grzesiuk. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastyczno – konstrukcyjnej przedstawiającej interpretację tematu „Moje przedszkole” z wykorzystaniem surowców wtórnych i darów natury.

Główne założenie konkursu to propagowanie postaw proekologicznych wśród najmłodszych. Ponadto inicjatywy tego typu budzą u dzieci zainteresowanie różnymi technikami plastycznymi, rozwijają kreatywność, pomysłowość i zachęcają do poznania swojego najbliższego otoczenia i promowania go.

 

Prace oceniała komisja konkursowa w składzie:

Ewa Bochra – Dyrektor Przedszkola w Puchaczowie;

Beata Sagan – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Puchaczowie;

Anna Krzychowiec – Dyrektor Gminnej Biblioteki w Puchaczowie;

Magdalena Janiuk – Gminna Biblioteka w Puchaczowie.

 

Komisja po obejrzeniu fotorelacji z powstania 41 prac, kierując się takimi kryteriami, jak: kreatywne przedstawienie tematu, estetyka wykonania pracy, stopień zaangażowania dzieci, wykorzystanie różnorodnych materiałów wtórnych i darów natury, postanowiła nagrodzić następujących uczestników:

I MIEJSCE Przedszkole Publiczne Nr 1 Łukowie: Hanna Chaber, Aleksander Prusak, Aleksandra Grochowska pod kierunkiem p. Beaty Smyk

 

II MIEJSCE Przedszkole Nr 1 Łęcznej: Zuzanna Daćko, Antonina Kozioł, Ignacy Kwiatkowski pod kierunkiem p. Angeliki Bukszyńskiej

 

III MIEJSCE Przedszkole Nr 4 im. Kaprala Niedźwiedzia Wojtka w Świdniku: Mikołaj Pawłowicz, Jan Guz pod kierunkiem p. Eweliny Guz

 

Wyróżnienie: Przedszkole Nr 1 w Lubartowie: Stanisław Mitruk, Nina Cieślik, Izabela Dajek pod kierunkiem p. Katarzyny Lipskiej

 

Wyróżnienie: Miejskie Przedszkole Nr 5 w Puławach: Natalia Klimek, Alicja Nakonieczna, Antonina Szewczyk pod kierunkiem p. Beaty Śmietańskiej

 

Wyróżnienie: Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Jarosławcu: Zuzanna Ostrowska, Jagoda Szala, Marcelina Ostapińska pod kierunkiem p. Aliny Szewczuk

 

Uczestnicy konkursu – zarówno ci na podium, jak i osoby wyróżnione – zostaną nagrodzeni  dyplomami oraz upominkami. (nagrody i dyplomy będą wysłane pocztą). Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie. Fundatorem nagród była Gmina Puchaczów i Rada Rodziców w Przedszkolu w Puchaczowie.

Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasługują na wielkie uznanie i pochwałę.

Każdemu dziecku oraz nauczycielowi serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów z plastyczną przygodą!