4 grudnia – Barbórka to data, która na stałe wpisała się do naszego kalendarza uroczystości przedszkolnych.

Z tej okazji, 3 grudnia Przedszkolaki z Puchaczowa, jako sąsiedzi Kopalni Węgla Kamiennego Bogdanka w sposób szczególny świętowały ten dzień.  Dzieci z grupy „Biedronek” przygotowały życzenia i piosenkę, które zostały nagrane i przekazane Zarządowi Kopalni, żeby okazać wdzięczność za ciężką i jakże ważną pracę górników.

Dzieci z naszego przedszkola dowiedziały się jak trudna i niebezpieczna jest praca górnika.  Przedszkolaki z Puchaczowa potrafią już wskazać gdzie w Polsce znajdują się Kopalnie Węgla Kamiennego, dlaczego Święto Górników to Barbórka, a także co oznaczają kolory piór w górniczych czapkach. Dowiedziały się również co oznacza symbolika górniczego godła. Przeprowadziliśmy także zabawy badawcze z wykorzystaniem węgla, przy tej okazji dzieci próbowały wyjaśnić do czego wykorzystujemy węgiel wydobywany przez górników. Przedszkolaki wykonywały ciekawe prace plastyczne posługując się węglem do rysowania. Na zakończenie powstały odświętne czapki górnicze, które dzieci z dumą prezentowały.  Były zabawy w górniczą orkiestrę i prezentacja munduru górniczego.

Wszystkim Górnikom z okazji ich święta…SZCZĘŚĆ BOŻE!