Z okazji “Dnia Strażaka” dzieci z całego przedszkola uczestniczyły w spotkaniu z Ochotniczą Strażą Pożarną w Puchaczowie. Strażacy w ciekawy sposób przybliżyli przedszkolakom specyfikę pracy strażaka jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt. W trakcie spotkania przedszkolaki dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych, oraz asyście podczas różnych akcji. Strażacy zapoznali przedszkolaków z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru, oraz przypomnieli numery alarmowe do straży, policji i na pogotowie. Dzieci z bliska mogły podziwiać wozy strażackie, wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Dzieci przymierzały hełm strażacki, trzymały wąż strażacki , wchodzili do wozów, gdzie mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy choć przez chwilę. Wizyta w straży utrwaliła wiedzę przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa, oraz zachęciła najmłodszych do służby w straży pożarnej. To była bardzo ciekawa i ważna lekcja.
“Myszki”
“Pszczółki”
“Zajączki”

“Żabki”

“Biedronki”

“Sówki”