5 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie II Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno – Konstrukcyjnego „PRZEDSZKOLAK PRZYJACIELEM NATURY” organizowanego przez Przedszkole w Puchaczowie, nad którym Patronat Honorowy objęli Lubelski Kurator Oświaty – Teresa Misiuk i Wójt Gminy Puchaczów – Adam Grzesiuk. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastyczno – konstrukcyjnej przedstawiającej interpretację tematu „Moja miejscowość” z wykorzystaniem surowców wtórnych i darów natury.

Główne założenie konkursu to propagowanie postaw proekologicznych wśród najmłodszych. Ponadto inicjatywy tego typu budzą u dzieci zainteresowanie różnymi technikami plastycznymi, rozwijają kreatywność, pomysłowość i zachęcają do poznania swojego najbliższego otoczenia i promowania go.

Prace oceniała komisja konkursowa w składzie:

Milena Brudkowska – Instruktor Plastyki w Gminnym Ośrodku Kultury w Puchaczowie

Beata Sagan – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Puchaczowie;

Ewa Bochra – Dyrektor Przedszkola w Puchaczowie.

Komisja po obejrzeniu fotorelacji z powstania 21 prac, kierując się takimi kryteriami, jak: kreatywne przedstawienie tematu, estetyka wykonania pracy, stopień zaangażowania dzieci, wykorzystanie różnorodnych materiałów wtórnych i darów natury, postanowiła nagrodzić następujących uczestników:

I MIEJSCE Niepubliczne Przedszkole „Mali Odkrywcy” w Krzaku: Lena Dworzycka, Amelia Świstowska, Hanna Burcon pod kierunkiem p. Ewy Bondyra

II MIEJSCE Miejskie Przedszkole nr 4 im. Jana Pawła II w Dęblinie: Alicja Lentas, Filip, Paszkiewicz, Tymon Banasik pod kierunkiem p. Moniki Święch – Skóra

III MIEJSCE Przedszkole Niepubliczne „Kolorowe Kredki” w Nałęczowie: Anastazja Markiewicz, Lena Kawka, Antoni Węgorek pod kierunkiem p. Anny Potakiewicz

 

Wyróżnienia: 

  • Szkoła Podstawowa w Malinówce: Aleksandra Kosacka, Klaudia Marcinek pod kierunkiem p. Zdzisławy Dziewulskiej

 

 

  • Zespół Szkół Oświatowych Nr 1 w Międzyrzeczu Podlaskim. Samorządowe Przedszkolne Nr 2: Jagoda Lesiewicz, Julia Huczko, Wiktoria Wysokińska pod kierunkiem p. Joanny Pawlak

 

 

  • Przedszkole w Ciechankach: Kornelia Owcarz, Jakub Madej, Adam Olejnik pod kierunkiem Anny Kwiatosz

 

 

  • Przedszkole Nr 54 w Lublinie: Alicja Michałow, Karolina Dobieżyńska, Gustaw Ciołko pod kierunkiem p. Anny Aftyka – Nankiewicz

 

 

  • Przedszkole Miejskie Nr 8 w Chełmie: Natan Dyjakowski, Anna Gajuk, Jagoda Huszcz pod kierunkiem p. Anety Dudzińskiej

 

 

Uczestnicy konkursu – zarówno ci na podium, jak i osoby wyróżnione – zostaną nagrodzeni dyplomami oraz upominkami. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie. Fundatorem nagród była Gmina Puchaczów i Rada Rodziców w Przedszkolu w Puchaczowie.

Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów, ich autorzy zasługują na wielkie uznanie i pochwałę.

Każdemu dziecku oraz nauczycielowi serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów z plastyczną przygodą!