19 maja obchodziliśmy w naszym przedszkolu DZIEŃ PSZCZOŁY.  Tego dnia sala grupy Pszczółek zamieniła się w łąkę.  Tego dnia dzieci miały okazję obejrzeć ul, poznać akcesoria jakich używa w swojej pracy pszczelarz, a także dowiedzieć się jak powstaje miód. Nie obyło się bez degustacji  😉 Przedszkolaki wzięły udział w wielu zabawach tematycznych, wykonały też piękne prace plastyczne.  Z tej okazji dzieci z grupy „Pszczółek” wraz ze swoimi Paniami przygotowały przedstawienie pt. „Na majowej łące”, na które została zaproszona cała społeczność przedszkolna. Dzieci tańczyły, recytowały, śpiewały i o pożytecznych pszczołach i innych owadach opowiadały. Koledzy  nagrodzili je  brawami i zaśpiewali gromie „Sto lat” z okazji urodzin grupowych „Pszczółek”. Po przedstawieniu dzieci obejrzały prezentację multimedialną, podczas której razem z pszczółką Polą poznawały ciekawostki z życia pszczół. To był słodki i pełen dobrej zabawy dzień, a dzieci wyciągnęły wniosek, że pszczoła to owad doskonały.

„Myszki”

„Pszczółki”

„Zajączki”

„Żabki”

„Biedronki”

„Sówki”