Okres przed świętem zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla nich. Taki też właśnie cel przyświecał wycieczce grupom naszych przedszkolaków na cmentarz w Puchaczowie oraz pomnik bohaterów na rynku .
Podczas pobytu na cmentarzu przedszkolaki mogły w ciszy i zadumie posłuchać opowieści na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić znicze na grobach żołnierzy i tym samym oddać hołd poległym, którzy walczyli w obronie naszej ojczyzny. Wychowankowie dowiedzieli się także, jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.
„Myszki”
„Pszczółki”
„Zajączki”
„Żabki”
„Biedronki”
„Sówki”
