Gminna Biblioteka w Puchaczowie przystąpiła do organizowanego przez Wydawnictwo Mamania konkursu dla bibliotek „Kolorowy Potwór. Emocje w bibliotece”. Do udziału w konkursie zostały zaproszone 2 najstarsze grupy z naszego przedszkola: grupa „Biedronek” i „Sówek”.
Dzieci od lutego do maja, raz w miesiącu uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych poświęconych różnym emocjom. Bohater książki „Kolorowy potwór” Anny Llenas  pomagał przedszkolakom w rozpoznawaniu emocji i radzeniu sobie z tymi trudniejszymi.
Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w spotkaniach. Bez wątpienia, dzięki zajęciom „świat emocji” stał się dla nich bardziej zrozumiały.
Składamy serdeczne podziękowania dla Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki w Puchaczowie, Pani Anny Krzychowiec i Pani Bibliotekarki Magdaleny Janiuk za zaproszenie do udziału w projekcie oraz wartościowe i niezwykle ciekawe zajęcia.
„Biedronki”
„Sówki”