„Bo Ziemia to wyspa , to wyspa zielona,
wśród innych dalekich planet.
To dom dla ludzi, dla ludzi i zwierząt,
więc musi być bardzo zadbany.”

W ostatnim tygodniu dzieci z najmłodszej grupy rozmawiały o przyrodzie.  „Myszki” wiedzą, że trzeba oszczędzać wodę, energię elektryczną i segregować śmieci. Maluszki dowiedziały się również co to recykling, a posłużyła nam do tego magiczna maszyna, która zamieniała śmieci w nowe rzeczy.  Wspólnie obserwowaliśmy otaczającą nas przyrodę.  Znaleźliśmy biedronki, ślimaki, mrówki i inne małe stworzonka. Obejrzeliśmy też z bliska korę drzew, trawę i liście.  W piątek świętowaliśmy DZIEŃ ZIEMI. Maluszki poznały 4 żywioły – wodę, powietrze, ogień i ziemię. Wszystkie omówiliśmy pod kątem zanieczyszczeń i ich znaczenia dla środowiska, nie zabrakło oczywiście kilku prostych eksperymentów. Najbardziej spodobały się dzieciom zabawy w glinie. Pomogliśmy smutnej planecie odzyskać uśmiech, zerwaliśmy z niej wszystkie śmieci i je posegregowaliśmy. Na koniec sprawiliśmy Ziemi prezent z okazji jej święta, zasadziliśmy w ogrodzie przedszkolnym krzewy owocowe.