30 kwietnia w Przedszkolu w Puchaczowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego  „ŻYJĘ ZDROWO”. Konkurs miał charakter powiatowy i obejmował przedszkola i oddziały przedszkolne z terenu powiatu łęczyńskiego. Była to już V edycja tego przedsięwzięcia, nad którym patronat honorowy objął Starosta Powiatu Łęczyńskiego – Krzysztof Niewiadomski. W tym roku konkurs odbył się w formie on – line.

Głównym założeniem konkursu było  propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i ich rodzin. Ponadto inicjatywy tego typu rozwijają u dzieci umiejętność interpretacji utworów, wspierają rozwój mowy, rozwijają zainteresowania i uzdolnienia, a także jest to okazja do wzmacniania wiary we własne siły.

W tym roku umiejętności artystyczne dzieci oceniało jury w składzie:

Ewa Bochra – Dyrektor Przedszkola w Przedszkola – przewodnicząca jury;

Magdalena Janiuk – Gminna Biblioteka w Puchaczowie;

Beata Sagan – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Puchaczowie;

Kamila Kondracka – koordynator konkursu.

Jury po wysłuchaniu 29 osób w wieku przedszkolnym z terenu Powiatu Łęczyńskiego kierując się takimi kryteriami, jak: tempo, intonacja, interpretacja tekstu poetyckiego, wrażenie ogólne, znajomość tekstu oraz opracowanie głosowe postanowiło nagrodzić następujących uczestników:

Kategoria I (3-4 lata)

1 . miejsce JULIA ŻYWIEC (Przedszkole Samorządowe w Cycowie)

2. miejsce MIKOŁAJ WATRAS (Szkoła Podstawowa w Garbatówce)

3. miejsce JULIA GZIK (Przedszkole Publiczne Nr 1 w Łęcznej)

Wyróżnienie: NELA WALKOWSKA (Przedszkole w Puchaczowie)

Wyróżnienie: JULIA OSTROWSKA (Zespół Szkół Nr 1 w Ludwinie. Przedszkole Publiczne w Ludwinie)

Kategoria II  (5 -6  lat)

1. miejsce HANNA JEDUT (Przedszkole Samorządowe w Cycowie)

2. miejsce WOJCIECH SZUREK (Zespół Szkół Nr 1 w Ludwinie. Przedszkole Publiczne w Ludwinie)

3. miejsce WIOLETTA HAJKOWSKA (Przedszkole w Ciechankach)

Wyróżnienie: NIKOLA DUDEK (Szkoła Podstawowa w Malinówce)

Wyróżnienie: EWELINA SEREJ  (Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Łysołajach)

Uczestników konkursu we wszystkich kategoriach wiekowych – zarówno tych na podium, jak i osoby wyróżnione – nagrodzono pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami.  Wszyscy recytatorzy otrzymali upominki i dyplomy za udział w konkursie. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Łęcznej, Gmina Puchaczów i Przedszkole w Puchaczowie.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za zainteresowanie oraz liczny udział w konkursie. Podziękowania kierujemy również do nauczycieli                 i opiekunów za przygotowanie dzieci.

GRATULUJEMY i życzymy  kontynuowania przygody z poezją!