Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

W piątek dzieci z naszego przedszkola przeniosły się do świata bajek i baśni, gdzie opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach i brały udział w zabawach wymagających wykazania się znajomością treści bajek,  m.in. rozwiązywały zagadki, układały puzzle, bawiły się w przebieranki i rozpoznawały bajkę po rekwizycie. Były zabawy ruchowe, teatrzyki i bajkowe kino z popcornem.  Dzieci  świetnie radziły sobie z zadaniami.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.