Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny, kraju w którym żyjemy. Miesiąc maj dostarcza nam możliwości do kształtowania postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, rozbudzania tożsamości narodowej. W piątek  29 kwietnia dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczciły te wyjątkowe dla każdego Polaka Święta.

Przedszkolaki wysłuchały nie tylko legend związanych z historią Polski, ale również obejrzały projekcję filmu o powstaniu państwa polskiego i utrwaliły symbole narodowe. Wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik.

Dzieci z naszego przedszkola przyłączyły się do akcji „ODBIERZ I WYWIEŚ FLAGĘ”, po flagi udały się do Urzędu Gminy w Puchaczowie. W nagrodę za swoja patriotyczną postawę przedszkolaki otrzymały również od Sekretarz Gminy pyszne lizaki.

Niezwykle ważne jest by od najwcześniejszych lat budować poczucie dumy, że jesteśmy Polakami i wszystko co polskie jest dla nas ważne i bliskie. Pielęgnowanie i rozwijanie tej dumy, stworzy w przyszłości Polskę lepszą i piękniejszą. Przecież już wkrótce nasza Ojczyzna będzie w rękach tych Maluchów.

Jesteśmy dumni z naszych małych patriotów !!!