Naród, który nie szanuje swej przeszłości,

Nie zasługuje na szacunek teraźniejszości

i nie ma prawa do przyszłości.”

Józef Piłsudski

W naszym przedszkolu już od najmłodszych lat kształtujemy u dzieci postawy patriotyczne, dlatego w ostatnim tygodniu z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości nasi podopieczni rozmawiali o symbolach narodowych, poznawali polskie legendy  i wykonywali piękne patriotyczne prace plastyczne.

9 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Puchaczowie odbył się KONCERT PIEŚNI PATROTYCZNEJ „ŁĄCZYMY POKOLENIA”, którego organizatorem było nasze przedszkole. Pieśni zostały wykonane przez dzieci, ich rodziców, nauczycieli oraz seniorów z Dziennego Domu „Senior +” z Bogdanki.
Podczas wydarzenia miło nam było gościć Panią Katarzynę Wójcik – Kęcik – Sekretarza Gminy Puchaczów,  Panią Ewę Kaźmierczak – Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Puchaczowie, Panią Dominikę Zabłotną – inspektora ds. oświaty oraz przedstawicieli Rady Rodziców Panią Justynę Mazur – Sorkowską i Panią Ewę Rutkowską.
Na scenie zostały zaprezentowane m.in. takie pieśni jak: „Szara Piechota”, „Wojenko, Wojenko”, czy „Rozkwitały Pąki Białych Róż”.
Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu, a zakończyła  „Rotą” – równie ważną dla nas Polaków pieśnią.
Zgromadzeni nie kryli wzruszenia podczas wykonywania pieśni przez naszych MAŁYCH PATRIOTÓW  z tak wielkim zaangażowaniem.
Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólny śpiew.

Uroczystość w Gminnym Ośrodku Kultury w Puchaczowie