21 kwietnia dzieci z naszego przedszkola obchodziły Dzień Ziemi.  Cały tydzień przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach mających na celu promowanie proekologicznych postaw  oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.  Dzieci miały okazję porozmawiać o tym, co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemi, aby była szczęśliwa (czysta). Przedszkolaki przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci, wykonywały też ciekawe prace plastyczne. Najmłodsze grupy wybrały się na wycieczkę do Zakładu Gospodarki Komunalnej a „starszaki” sprzątały najbliższą okolicę. W piątek każda z grup zasiała warzywa i kwiaty w skrzyniach, przygotowanych przez Panie z obsługi. Dzieci były bardzo zaangażowane we wszystkie działania i wiedzą już jak zadbać o naszą planetę.