Miesiąc maj dostarcza nam możliwości do kształtowania wśród przedszkolaków postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, rozbudzania tożsamości narodowej.

Obchody świąt narodowych: 1 Maja- Święto Pracy, 2 Maja- Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i 233 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszym przedszkolu zaczęliśmy już w dniach poprzedzających majowe święta.

Podczas zajęć dydaktycznych nie zabrakło rozmów o ojczyźnie i symbolach narodowych. Dzieci tworzyły patriotyczne prace plastyczne, flagi i kotyliony w biało – czerwonych barwach.

We wtorek  30. kwietnia przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych uczciły te wyjątkowe dla każdego Polaka Święta, przygotowując krótką prezentację artystyczną. Były wiersze, piosenki patriotyczne i tańce.  W postawie na baczność cała społeczność zaśpiewała Mazurka Dąbrowskiego – Hymn Polski. Była to niezwykle wzruszająca chwila. Na koniec uroczystości Pani Dyrektor, Ewa Bochra zabrała głos, dziękując dzieciom i paniom za piękne przygotowanie do uroczystości, a podsumowując z przedszkolakami zdobyte podczas zajęć wiadomości wyraziła podziw dla wiedzy dzieci o naszym kraju.

Jan Zamoyski wypowiedział znamienne słowa „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…” , my o tym pamiętamy…

 

„Myszki”

„Pszczółki”

„Zajączki”

„Żabki”

„Biedronki”

„Sówki”