Dnia 4 maja grupy  „Myszki” i „Pszczółki” wybrały  się na wycieczkę do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie na spektakl  teatru H. Ch. Andersena pt. „ Muminki”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem  oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w Teatrze. Kiedy dotarły na miejsce, z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Sam spektakl wywołał wiele emocji od radości po lekki strach, ostatecznie wycieczkę należy uznać za udaną, a najmłodsze dzieci z naszego przedszkola były bardzo dzielne.