W Przedszkolu w Puchaczowie w dniach 30.03 – 05.04.2023r. odbył się kiermasz ozdób i stroików Wielkanocnych. Celem kiermaszu było zdobycie środków dla Emilki Dymel mieszkanki Kolonii Ostrówek, która zmaga się z białaczką oraz chorobą kręgosłupa. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników przedszkola oraz ich kreatywności i pomysłowości zostały uszyte kolorowe kury i zajączki wielkanocne, które rozchwytywane były przez przedszkolaków. Zostały stworzone także piękne stroiki o tematyce wiosennej i Wielkanocnej, które znikały z kiermaszowego stołu, jak świeże bułeczki. Rodzice i dzieci z Przedszkola w Puchaczowie oraz pracownicy okolicznych instytucji bardzo chętnie odwiedzali i wspierali nasz kiermasz, wrzucając do puszki środki na wsparcie leczenia Emilki. To już druga akcja w naszym przedszkolu, która wspiera powrót do zdrowia dziewczynki. Środki zebrane podczas kiermaszu w kwocie 3300 zł (słownie: trzy tysiące trzysta złotych) zostały przekazane na ręce pani Marty Dymel – mamie Emilki na pomoc w leczeniu i rehabilitację „naszej podopiecznej”.