4 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie III Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno – Konstrukcyjnego „PRZEDSZKOLAK PRZYJACIELEM NATURY” organizowanego przez Przedszkole w Puchaczowie, nad którym Patronat Honorowy objęli Lubelski Kurator Oświaty – Teresa Misiuk i Wójt Gminy Puchaczów – Adam Grzesiuk. Koordynatorami przedsięwzięcia były: Kamila Kondracka, Eliza Legieć i Beata Tarczyluk.

Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastyczno – konstrukcyjnej przedstawiającej interpretację tematu „Ruch to zdrowie” z wykorzystaniem surowców wtórnych i darów natury.

Prace oceniała komisja konkursowa w składzie:

Anna Krzychowiec – Dyrektor Gminnej Biblioteki w Puchaczowie;

Beata Sagan – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Puchaczowie;

Ewa Bochra – Dyrektor Przedszkola w Puchaczowie.

Komisja po obejrzeniu fotorelacji z powstania 21 prac, kierując się takimi kryteriami, jak: kreatywne przedstawienie tematu, estetyka wykonania pracy, stopień zaangażowania dzieci, wykorzystanie różnorodnych materiałów wtórnych i darów natury, postanowiła nagrodzić następujących uczestników:

I MIEJSCE  Przedszkole nr 89 w Lublinie: Liliana Wysok, Wojciech Marzec, Ignacy Buczyński pod kierunkiem p. Wioletty Najda

II MIEJSCE Przedszkole w Rzeczycy: Maria Domańska, Lena Muszyńska, Jakub Jezierski pod kierunkiem p. Justyny Szabaciuk

III MIEJSCE  Zespół Szkolno – Przedszkolny w Nadrybiu: Michalina Słoboda, Julia Suprynowicz, Amelia Dubaj pod kierunkiem p. Agnieszki Gołębiowskiej

Wyróżnienia:

• Niepubliczne Językowe Przedszkole „W Kasztanowym Parku”: Dawid Mazurek, Mateusz Morawski, Szymon Tryksa pod kierunkiem p. Anny Łatyńskiej

• Niepubliczne Przedszkole „Mali Odkrywcy” w Krzaku: Wojciech Trepiet, Zuzanna Teliga, Tymoteusz Śliwa pod kierunkiem p. Ewy Bondyra

• Przedszkole Miejsce Nr 1 w Lubartowie: Wojciech Grodek, Wiktoria Wygadańczuk, Ignacy Malczewski pod kierunkiem p. Jolanty Góźdź

• Przedszkole Nr 86 w Lublinie: Antoni Oleszek, Jan Wakulicz pod kierunkiem p. Ewy Kowalik

Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni dyplomami oraz upominkami. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie. Fundatorem nagród była Gmina Puchaczów (nagrody zostaną rozesłane pocztą).

Cieszy nas bardzo wysoki poziom konkursu, wszystkie prace zasługują na uznanie!

Każdemu dziecku oraz nauczycielowi serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów z plastyczną przygodą!