12 kwietnia 2024 roku nasza społeczność przedszkolna w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację „Gdy liczy się czas” włączyła się w obchody „Dnia Piżamy”.

„Dzień Piżamy” – to dzień zdrowia i solidarności z dziećmi chorymi na nowotwory; to charytatywna akcja, która ma na celu zwrócić uwagę na profilaktykę badań u dzieci, kształtowanie zachowań prozdrowotnych i wsparcie chorych pacjentów!

I tak zamiast spodni, spódniczek i sukienek wszyscy przyszli w piątek do przedszkola ubrani w piżamy, szlafroki i  kapcie. Dlaczego piżama? – ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. Przedszkolaki przyniosły też swoje poduszki, kocyki i ulubione pluszaki. Spotkanie rozpoczęło się od zajęć edukacyjnych, podczas których nie zabrakło rozmów na temat chorób i sposobów radzenia sobie z nimi. Były zabawy, konkursy i tańce.

Równocześnie włączyliśmy się w akcję „5 złotówka dla dziecka zdrówka”. Biletem wejścia do przedszkola podczas obchodów „Dnia Piżamy” było wrzucenie 5zł do puszki.  Zebraliśmy w sumie 864 zł !Dochód z  akcji zostanie w całości przekazany na konto fundacji „GDY LICZY SIĘ CZAS”.

Serdecznie dziękujemy przedszkolakom i rodzicom za przyłączenie się do akcji, która z całą pewnością będzie kontynuowana w naszym przedszkolu w kolejnych latach. Pamiętajmy, że pojedyncze akty dobroci wspólnie tworzą wielkie dobro!

Organizatorem DNIA PIŻAMY  było Przedszkolne Koło Wolontariatu.

 

„Myszki”

„Pszczółki”

„Zajączki”

„Żabki”

„Biedronki”

„Sówki”