Dnia 15 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Do akcji włączyły się także dzieci z grupy „Myszek” i „Pszczółek”. Celem obchodów Dnia jest uświadomienie dzieciom jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. Nasze przedszkolaki rozpoczęły dzień od obejrzenia teatrzyku „O słoniu Izydorze i kąciku czystości”. Wykonały doświadczenie ukazujące działanie mydła na bakterie oraz piękny, kolorowy plakat. Nie zabrakło również zaczarowanego worka z akcesoriami do higieny osobistej i ćwiczeń praktycznych w myciu rąk. Dzisiejsze święto pokazało, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.