W grupie Pszczółek odbyły się niezwykle ciekawe i interesujące eksperymenty. Zaciekawiły nas elementy pogody i postanowiliśmy sami spróbować choć troszkę odtworzyć je w przedszkolu. W tym celu wykonaliśmy kilka doświadczeń, w których udało nam się zobaczyć, jak powstają chmury i dlaczego pada z nich deszcz. Każde dziecko mogło zobaczyć w naszym słoiku parę wodną, która unosi się ku górze, a gdy spotyka się z warstwą zimna zmienia się i spada w dół w postaci drobnych kropelek „deszczu”. Kiedy rozpoczęliśmy zabawę z eksperymentami, nie mogliśmy się oprzeć, żeby wykonać ich więcej i sprawdzić, co ciekawego można jeszcze sprawdzić za pomocą wody. W głowach przedszkolaków pojawiło się dużo ciekawych przemyśleń oraz pomysłów na kolejne doświadczenia, a każdy odkrył w sobie prawdziwego badacza – czekamy, aż przydarzy się okazja do następnych eksperymentów!