Dzień Górnika to jedna z wielu uroczystości, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń naszego Przedszkola. Tradycyjnie w grudniu przedszkolaki goszczą przedstawicieli jednego z najstarszych i najtrudniejszych zawodów- górników z Kopalni Węgla Kamiennego w Bogdance. Zaproszonego górnika dzieci z gr „Żabki” powitały specjalnym programem artystycznym- prezentując swoje umiejętności, recytując, tańcząc i śpiewając. Górnik opowiedział nam o tym, jak bardzo trudna i niebezpieczna jest praca w kopalni. Zaprezentował galowy górniczy mundur i odznaczenia. Dzieci z zainteresowaniem i uwagą słuchały Gościa. Zadawały mnóstwo pytań. Na koniec obdarowały górnika własnoręcznie wykonanym prezentem i podziękowały, a każdy przedszkolak otrzymał od zaproszonego Gościa słodką niespodziankę.

W swoich salach dzieci badały właściwości węgla i soli, wykonując doświadczenia i prowadząc obserwacje. Przedszkolaki utrwalały wiedzę na temat wykorzystywania węgla przez człowieka, a także tworzyły ciekawe prace plastyczne.

Wszystkie przedszkolaki już wiedzą jak ważna jest praca górników i jak wielkie podziękowania należą im się za ich trud!

Wszystkim górnikom SZCZĘŚĆ BOŻE!