W ramach zająć w ubiegłym tygodniu, nasze przedszkolaki uczestniczyły w wielu aktywnościach mających na celu promocję zdrowego trybu życia. Dzieci poznały piramidę zdrowego odżywiania, dowiedziały się, które produkty wpływają pozytywnie na naszą kondycję i samopoczucie. Wiedząc już dużo o zdrowych produktach przygotowywały samodzielnie posiłki pełne witamin. Mogły też obserwować półki ze zdrową żywnością w pobliskim sklepie, a także stworzyły swój własny sklepik w sali przedszkolnej. Przedszkolaki wiedzą również, że aby zachować zdrowie należy dbać o higienę i aktywny tryb życia. Jeśli pomimo wszelkich starań, ktoś poczuje się gorzej to dzieci wiedzą, że pomóc może pediatra. Znają też inne specjalności lekarskie. Przedszkolaki odwiedziła Pani Beata Jędruszak, pielęgniarka środowiskowa z Gminnego Ośrodka Zdrowia w Puchaczowie, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy i sposobach dbania o zdrowie.

Mamy nadzieję, że teraz teoria zostanie wprowadzona w życie i wszystkie nasze przedszkolaki będą się cieszyły zdrowiem 🙂

 

„Myszki”

„Pszczółki”

„Zajączki”

„Żabki”

„Biedronki”

„Sówki”