11 listopada cała Polska świętowała odzyskanie przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji odbył się gminny konkurs patriotyczny „Polska – mój dom”, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Puchaczowie.

13 listopada w sali widowiskowej GOK – u rozbrzmiały pieśni patriotyczne i żołnierskie. Wykonaniom konkursowym przysłuchiwała się komisja w składzie: Pani Iwona Wit – muzyk, pedagog oraz Pan Wojciech Sochacki – muzyk Opery Lubelskiej, pedagog. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że II miejsce w kategorii przedszkolnej wyśpiewała sobie ZOJA MATUSZKO z grupy „Biedronek”, a tuż za nią na III miejscu znalazł się JAŚ PAWLAK z grupy „Żabek”.

15 listopada obyły się zmagania w kategorii recytatorskiej. Uczestnicy prezentowali wiersze o tematyce patriotycznej.

Występy konkursowe oceniała komisja w składzie:
Pani Beata Sagan – Dyrektor GOK w Puchaczowie
Pani Ewa Bochra – Dyrektor Przedszkola w Puchaczowie
Pani Justyna Abramik – instruktor GOK Puchaczów

Również w tej kategorii niemal całe podium należało do naszych przedszkolaków. I miejsce  zajął KSAWERY GRABOWSKI z grupy „Żabek”, natomiast miejsce III wyrecytowała sobie ANIELA POMORSKA z grupy „Biedronek”.

Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy pięknych występów i życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu swoich talentów!