W ostatnim tygodniu z radością powitaliśmy wiosnę! Dzieci tworzyły gaiki, rozmawiały o cechach charakterystycznych nowej pory roku, nie zabrakło również kukły „Marzanny”, którą symbolicznie pożegnaliśmy zimę.

Nasze przedszkolaki już wiedza, że wiosna to bardzo pracowita pora roku, która budzi przyrodę po zimie. Dzieci rozmawiały o wiosennych kwiatach, zakładały hodowlę rzeżuchy i fasoli, dowiedziały się co się dzieje z ptakami po powrocie z ciepłych krajów, eksperymentowały, a także tworzyły wiosenne prace plastyczne.

Wiosna to również czas  porządków w ogródkach i domach. Przedszkolaki poznawały nazwy narzędzi ogrodowych i akcesoriów niezbędnych do sprzątania w domach, które miały okazję wykorzystać podczas zajęć praktycznych.

To był bardzo pracowity tydzień 😉