Przedszkolaki z czterech najstarszych grup odwiedziły Specjalną Strefę Edukacyjną Lubelskiego Węgla „Bogdanka”. Wizyta w kopalni była niesamowitym doświadczeniem dla dzieci, pozwalającym im zrozumieć znaczenie górnictwa i jego wpływ na życie codzienne. Wycieczka rozpoczęła się od obejrzenia makiety kopalni i filmu edukacyjnego przedstawiającego codzienną pracę górników pod ziemią. Następnie pod opieką przewodnika dzieci zwiedzały kolejne sale i poznawały górnictwo – jego przeszłość i teraźniejszość. Pan przewodnik opowiadał przedszkolakom o tym skąd się wziął na ziemi węgiel, jak się go wydobywa, do czego jest wykorzystywany, nie zabrakło opowieści o tradycjach i symbolach górniczych.  Ostatnia sala zwana „podziemną”, to imitacja prawdziwego kopalnianego chodnika, wagonik z węglem i prawdziwe ciemności. Przygaszone światło pozwoliło dzieciom poczuć się  jak górnicy zjeżdżający tysiąc metrów pod ziemię.

Wycieczka była nie tylko bardzo pouczająca, ale okazała się być też świetną zabawą dla naszych przedszkolaków.