Kolejny raz nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach na temat „Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością”. Celem spotkania było zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat osób z różnym rodzajem niepełnosprawności oraz zwrócenie uwagi na główne problemy, z jakimi borykają się takie osoby oraz ich najbliżsi, takimi jak dyskryminacja czy izolacja.

Dzięki uprzejmości OWIT w Łęcznej, dzieci mogły zapoznać się z różnymi sprzętami elektronicznymi, wykorzystywanymi w życiu codziennym przez osoby z niepełnosprawnościami. Przedszkolaki mogły zobaczyć np.: linijkę brajlowską jak również na „własne paluszki” dotykały książkę napisaną alfabetem Braille’a. Miały możliwość zobaczyć „czytaki”, telefony dostosowane dla osób niewidomych, lupy powiększające, a nawet komunikowały się za pomocą TIM czy GRID, jak również próbowały się zbudzić za pomocą specjalnego budzika. Poznały z jakimi trudnościami na co dzień mierzą się osoby niepełnosprawne i jak ważna jest ich akceptacja i tolerancja.

Starszaki i Maluszki dowiedziały się, jak można pomóc osobie niepełnosprawnej w przeróżnych sytuacjach. Taka wiedza może w przyszłości zaowocować 🙂

„Zajączki’