10 lutego nasze przedszkolaki zamiast spodni, spódniczek i sukienek założyły do przedszkola – piżamy. Dlaczego piżama? – ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci.

Przedszkole na znak solidarności z dziećmi chorymi onkologicznie wzięło udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej pod hasłem „Dzień Piżamy”. Pomysłodawcą działania jest Fundacja „Gdy Liczy się Czas”, która została założona przez rodziców dzieci, które chorują/chorowały na nowotwór. Fundacja zajmuje się pomocą dzieciom z ODDZIAŁU ONKOLOGICZNEGO w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.

Podczas tego dnia w grupach odbyły się różne atrakcje. Dzieci oglądały filmy edukacyjne, których celem było wzbudzenie w dzieciach uczucia empatii wobec chorych rówieśników. Były zabawy ruchowe oraz muzyczno – ruchowe z wykorzystaniem ulubionych poduszek i przytulanek, a w ramach relaksu  sale zajęć zamieniły się w sale kinowe.

Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi . Ale jak cenne jest zdrowie poznajemy dopiero w chorobie.

Cieszymy się bardzo, że mogliśmy wziąć udział w akcji charytatywnej ,,Dzień Piżamy’’. Dziękujemy również rodzicom i dzieciom za wsparcie finansowe naszej akcji.