Grupa Zajączki wzięła udział w Akcji Edukacyjnej „#ZDROWOROSNA” , której organizatorem jest spółka pod firmą W. LEGUTKO. Akcja ma na celu popularyzację wśród dzieci w grupach przedszkolnych, klasach szkół podstawowych oraz zorganizowanych grupach dzieci funkcjonujących przy świetlicach szkolnych lub domach kultury, wiedzy oraz aktywizowanie działań w zakresie samodzielnej uprawy warzyw, ziół i kwiatów. Dodatkowym celem jest budowanie u dzieci zdrowych nawyków żywieniowych, a popularyzacja wiedzy prowadzona jest poprzez zabawę i w założeniu ma pokazywać jakie rośliny, kiełki, zioła i warzywa warto uprawiać w domowych warunkach. W ramach Akcji zostały przeprowadzone przez nauczyciela grupy zajęcia praktyczne w oparciu o materiały przekazane przez organizatora w darmowym pakiecie startowym, a także inne materiały zamieszczone na stronie www.legutko.com.pl/zdroworosna w tym filmy edukacyjne, instruktażowe udostępnione przez organizatora na platformie YouTube mające na celu przybliżenie procesu związanego z wysiewem i wzrostem roślin.